Wyniki badania morfologii krwi obwodowej - norma

Mam 35 lat.  Nie odczuwam żadnego dyskomfortu związanego ze zdrowiem.Moje samopoczucie jest dobre. Od wielu lat stosuję dietę wegetariańską. Zostałem skierowany przez pracodawcę na badania okresowe. Lekarz zakładowy na podstawie wyników morfologii krwi stwierdził u mnie niedokrwistość. Stwierdził, że w zwiazku z tym, iż pracuję w mikroklimacie ciepłym i zimnym (jestem pracownikiem ochrony) nie może mi wydać zgody na pracę ze względu właśnie na tę diagnozę.Ostatecznie wydał zgodę na 4 miesiące. Udałem się do lekarza rodzinnego, który stwierdził na podstawie tych samych wyników, iż nie wymagam leczenia (wydał zaświadczenie:pacjent nie wymaga leczenia). Jestem zdezorientowany. Czy mógłbym prosić o interpretację wyników morfologii? WBC 8,0 tys./ul, RBC 4,94 mln/ul, HGB 13,7 g/dl, HCT 41,4%, MCV 83,8 fL, MCH 27,7 pg, MCHC 33,1 g/dl, PLT 160 ty./ul, LYMPH% 16,6%, MXD% 6,1%, NEUT% 77,3, LYMPH# 1,3 tys./ul, MXD# 0,5 tys./ul, NEUT# 6,2 tys./ul, RDW -CV 13,5%, PDW 15,1%, MPV 11,7 fL, P-LCR 37,4%, odczyn Biernackiego 7 mm. Poziom glukozy - 86 mg/dl. Czakam na wizytę w prywatnym gabinecie lekarza hematologa, ale niepokój o mój stan zdrowia powoduję, iż pozwoliłem sobie złożyć prośbę o interpretację tych wyników.
35 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Zgadzam się z interpretacją pańskiego lekarza rodzinnego - wyniki badania morfologii krwi obwodowej mieszczą się w granicach normy i moim zdaniem nie wymaga Pan leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty