Wyniki badania morfologii krwi obwodowej - norma

Mam 35 lat.  Nie odczuwam żadnego dyskomfortu związanego ze zdrowiem.Moje samopoczucie jest dobre. Od wielu lat stosuję dietę wegetariańską. Zostałem skierowany przez pracodawcę na badania okresowe. Lekarz zakładowy na podstawie wyników morfologii krwi stwierdził u mnie niedokrwistość. Stwierdził, że w zwiazku z tym, iż pracuję w mikroklimacie ciepłym i zimnym (jestem pracownikiem ochrony) nie może mi wydać zgody na pracę ze względu właśnie na tę diagnozę.Ostatecznie wydał zgodę na 4 miesiące. Udałem się do lekarza rodzinnego, który stwierdził na podstawie tych samych wyników, iż nie wymagam leczenia (wydał zaświadczenie:pacjent nie wymaga leczenia). Jestem zdezorientowany. Czy mógłbym prosić o interpretację wyników morfologii? WBC 8,0 tys./ul, RBC 4,94 mln/ul, HGB 13,7 g/dl, HCT 41,4%, MCV 83,8 fL, MCH 27,7 pg, MCHC 33,1 g/dl, PLT 160 ty./ul, LYMPH% 16,6%, MXD% 6,1%, NEUT% 77,3, LYMPH# 1,3 tys./ul, MXD# 0,5 tys./ul, NEUT# 6,2 tys./ul, RDW -CV 13,5%, PDW 15,1%, MPV 11,7 fL, P-LCR 37,4%, odczyn Biernackiego 7 mm. Poziom glukozy - 86 mg/dl. Czakam na wizytę w prywatnym gabinecie lekarza hematologa, ale niepokój o mój stan zdrowia powoduję, iż pozwoliłem sobie złożyć prośbę o interpretację tych wyników.
35 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Zgadzam się z interpretacją pańskiego lekarza rodzinnego - wyniki badania morfologii krwi obwodowej mieszczą się w granicach normy i moim zdaniem nie wymaga Pan leczenia.