Wyniki badania MRI głowy a częste bóle głowy z wymiotami
Mam 50 lat, w związku z zaburzeniami widzenia dostałam od okulisty skierowanie na badanie MRI oczodołów. Wczoraj odebrałam wynik i nie wiem, gdzie się z tym problemem zgłosić. Oczodoły są w porządku, natomiast w badaniu głowy stwierdzono kilka zmian naczyniopochodnych o wielkości 3 mm w istocie białej półkuli mózgu oraz cienkościenną torbiel szyszynki o wymiarze 16 mm. Nadmieniam, że cierpię na bardzo silne bóle głowy często z wymiotami i wrażeniem zawrotów głowy. Do okulisty, od którego dostałam skierowanie nie mam szans dostać się w tym roku, a nie ukrywam, jestem trochę przerażona. Proszę o podpowiedź, co robić.

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam serdecznie!
Ze względu na charakter opisywanych zmian konieczne jest dalsze leczenie pod opieką poradni neurologicznej. Skierowanie wystawia lekarz rodzinny.
Zmiany naczyniopochodne powstają w wyniku zmian krążeniowych. Wskazane jest wyeliminowanie czynników ryzyka dalszych zmian (wyrównanie ciśnienia tętniczego, gospodarki cholesterolowej, utrzymanie właściwej masy ciała, eliminacja używek). Jeżeli występuje u Pani problem z ciśnieniami tętniczymi wskazana jest również wizyta u kardiologa w celu wyrównania ciśnienia do prawidłowy wartości.
Natomiast opisane zmiany są raczej niewielkie i nie powinny odpowiadać za tak silne dolegliwości bólowe, jednak dopiero po badaniu neurologicznym będzie można dokładniej określić przyczynę objawów. Według wywiadów napady bólowe mogą sugerować ataki migreny z towarzyszącą aurą (zachęcam do lektury serwisu poświęconego tej tematyce www.abcmigrena.pl).
Pozdrawiam