Wyniki badania na chlamydia pneumoniae

Witam! Odebrałam wynik badania na chlamydia pneumoniae, który wygląda następująco: przeciwciała w kl.IgG 99,06 Przeciwciała w kl.IgM 0,31 Proszę o odpowiedź : Co powinnam w tej sytuacji zrobić? Czy w tym przypadku potrzebne jest jakieś leczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można dokładnie się wypowiedzieć ponieważ różne laboratoria mają różne normy. Niski wynik w IgM wskazuje na brak zakażenia aktualnego chyba że zbyt szybko były pobrane próbki. . Proponuje udać się do zlecającego powyższe badanie.