Wyniki badania na różyczkę i toksoplazmozę

Witam, Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wynikó badania na różyczkę i toksoplazmozę. Jestem w 7 tygodniu ciąży. Toksoplazmoza: 1. IgG: 3.5 2. IgM: 0.130 Różyczka: 1.IgG: 71.5 2.IgM: 0.25 Z góry dziękuję za pomoc!

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nie można dokładnie zinterpretować powyższych wyników. Każde laboratorium ma trochę inne normy wynikające z sposobu oznaczania poszczególnych przeciwciał. Proponuje udanie się do swojego lekarza. Jedynie mogę napisać na podstawie wyników, prawdopodobnie kiedyś przechorowała Pani różyczkę. Pozdrawiam