Wyniki badania na toksoplazmozę a ryzyko zakażenia

Moje wyniki na toksplazmoze IGG I IGM zawsze byly ujemne teraz w 24 tc IGg jest ujemne a IGm wynik watpliwy. Czy oznacza ze jestem zarazona toksplazmoza? czy duze szanse sa na zarazenie dziecka? jak wyglada leczenie? czy wynik poiwnnam powtorzyc ewentualnie kiedy? i ostatnie pytanie czy moze to byc jakas infekcja nie dajaca objawow?

Witam. Wynik badania może oznaczać, że w ostatnim czasie przeszła Pani toksoplazmozę - infekcja jak najbardziej może przebiegać w sposób bezobjawowy. Przede wszystkim proszę skonsultować wynik z prowadzącym ginekologiem który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Powtórne oznaczenie poziomu przeciwciał, wraz z oznaczeniem ich awidności powinno być wykonane jak najszybciej.

powinna się pani udać do kliniki zakażeń, niech dokładnie sprawdzą czy jest pani chora a jeśli tak to szybko trzeba leczyć bo to może uchronić dziecko przed problemami z rozwojem.Toksoplazmoza we wczesnej ciąży jest szkodliwa dla płodu.