Wyniki badania na toksoplazmozę i różyczkę

Witam odebrałam wyniki na toksoplazmoza i rozyczke i nic z tego nie rozumie .To moje wyniki: TOXO IgG 10.00 IgM 0.39 ujemny index 1.0

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik dotyczący toksoplazmozy można zinterpretować dwojako - albo jest to zakażenia stare, przebyte w przeszłości, albo jest to zakażenie świeże, na bardzo wczesnym etapie (nie doszło jeszcze do wytworzenia przeciwciał IgM). Druga hipoteza jest bardziej prawdopodobna z powodu dość niskiego miana przeciwciał w klasie IgG. Należy powtórzyć oznaczenie przeciwciał w obydwu klasach za 2-3 tygodnie, co pozwoli zweryfikować dwie w/w opisane sytuacje.