Wyniki badania nasienia u 24-latka

Wyniki badania nasienia liczba dni od ostatniej ejakulacji: 3 Barwa: szara Upłynnienie: 30min Objętość: 4,4ml Lepkość: 6cm pH: 8,1 Koncentracja: 23mln/ml Ruch postępowy: 3% Ruch całkowity: 40% Brak ruchu: 60% Całkowita liczba pl.w ejakulacie: 101,2mln WBC: 0mln/ml Morfologia: 3% Żywe plemniki: 55% Aglutynacja: 0 Komórki okrągłe: 1mln/ml Inne: - Czy jest bardzo źle? Czy to oznacza bezpłodność?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik nie oznacza bezpłodności, ale jest dużo odchyleń od normy, wskazana konsultacja andrologiczna i ewentualne leczenie.
Pozdrawiam