Wyniki badania obciążenia glukozą

Witam Panie doktorze chciałabym prosić o interpretacje wyników: Glukoza na czczo we krwi żylnej Glukoza (jedn. SI) 5,06 mmol/l , Glukoza 91 mg/dl Glukoza po 75g glukozy - oznaczenie po 2h Glukoza Glukoza (jedn. SI) (2h po 75g) 5,64 mmol/l , Glukoza (2h po 75g) 102 mg/dl Insulina 7,05 mU/l Insulina po 1 godz. Insulina (Po 60 min) 60,22 mU/l Insulina po 2 godz. Insulina (Po 120 min) 74,27 mU/l Czy to jest Insulinooporność? Jeżeli tak to mam iść do lekarza rodzinnego po leki?Brożek Sandra.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wyniki wskazują na podwyższone stężenia insuliny, proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym. który wskaże odpowiednie postępowanie po osobistym zebraniu wywiadu i zbadaniu.