Wyniki badania obciążenia glukozą u 23-latki

Witam,martwię się wynikami z obciążenia glukoza 75g jestem w ciąży, na czczo mam 74,po 1h 119 a po 2h 129.Martwi mnie to że po 2h rośnie.Czy to źle?

Dzień dobry,

Wynik badania jest prawidłowy. Proszę się nie martwić. Według aktualnych wytycznych cukrzycę ciążową rozpoznajemy przy glikemii na czczo >=92 mg/dl, 1h >= 180 i 2h >=153 mg/dl. Proszę na spokojnie cieszyć się ciążę. Jeśli ma Pani obawy, to proszę zakupić sobie glukometr i raz w tygodniu mierzyć cukier na czczo i 1 h po głównych posiłkach, W razie niepokojących wartości proszę skontaktować się z diabetologiem. Na podstawie Pani wyników można wykluczyć w chwili obecnej cukrzycę ciążową.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz