Wyniki badania poziomów CA 125 i HE4

Witam Mam pytanie,jestem w wieku 35 lat robiłam badanie CA125 wynik mam 19,9 natomiast HE4 wynik wyszedl mi 73,9 co mnie zmarwiło bo 2 miesiace temu jak robiłam wynik byl 46 czy mam sie czego obawiac? prosze o odpowiedz Dziękuje

pierwsze, co nasuwa się, to pytanie, dlaczego wykonuje Pani te badania tak często. Markery nie są wykorzystywane jako narzędzie pierwszego rzutu do rozpoznawania chorób nowotworowych i wykonuje się w konkretnym przypadku. Jeżeli brak jest korelujących objawów, wówczas dane mogą być mylące. Proszę rozmówić się ze swoim ginekologiem. Możliwe, że to najważniejsze działanie w tej kwestii.