Wyniki badania poziomów tarczycy a choroby tarczycy w rodzinie

Niedoczynność tarczycy u 6 latki ? Witam, mam hasimoto , starsza córka ma niedoczynność tarczycy a u 6 latki zauważyłam 28 kg, nadwagę, nie rosną jej wlosy-dermatolog. jest ok. Sucha skóra na rękach ,trudności z nauką czytania. Tsh 2,5 , cholesterlo 198,ft 4 na poziomie 11%, tarczyca mała 2,4 ml. Czy to może być początek niedoczynności lub hasimoto? Przeciwciala atpo są obecne ale w normie. Dodam,ze u starszej corki były takie same objawy przed leczeniem .i dopiero po leczeniu objawy ustąpiły.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieje takie ryzyko. Sugeruję skonsultować kwestię rozpoczęcia leczenia u młodszej córki z endokrynologiem. Na wizytę należy zabrać wszystkie dotychczas wykonane badania i konsultacje.

Droga Mamo,

skoro choruje Pani na Hashimoto, córka także ma kłopoty z tarczycą to konieczna jest dokładna obserwacja dziecka u endokrynologa. Radziłabym także zastosować dietę eliminacyjną na podstawie testów na nietolerancje pokarmowe (tzw. IgG). Choroba Hashimoto bowiem jest chorobą autoimmunologiczną o nieznanym pochodzeniu. Przypuszcza się jednak, że kwestie nietolerancji pewnych produktów mogą być kluczowe.
Zapraszam do kontaktu
Ewa Ceborska