Wyniki badania poziomu cholesterolu 22-latki

Witam, ostatnio miałam robione badanie krwi. Nie rozumiem jednak wyników. Stwierdzono wysoki poziom cholesterolu LDL(2,52 przy normie do 2mmol/l), wysokie stężenie HDL(2,7 przy normie do 2,1) oraz trójglicerydy 1,75 przy normie do 1,7 mmol/l. Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne. Prowadzę dosyć aktywny tryb życia, odżywiam się normalnie, nie palę papierosów, nie nadużywam alkoholu. Co mogą oznaczać takie wyniki?

Lek. Katarzyna Szymczak

Dla osoby nieobciążonej, bez żadnych chorób współistniejacych przedstawione wyniki są dobre (wysoki HDL jest dobry). Zalecana kontrola za pół roku.
Pozdrawiam