Wyniki badania poziomu cholesterolu we krwi

Postanowiłam zbadać sobie poziom cholesterolu we krwi, oczywiście proszę zerknąć fachowym okiem, czy coś mam zmienić, aby je polepszyć. Cholesterol 175 mg/dL, trójglicerydy 87 mg/dL, HDL 57 mg/dL, LDL 100 mg/dL. Bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki wszystkich parametrów są prawidłowe. Ma Pani również korzystne z punktu widzenia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych  stężenie cholesterolu HDL, czyli tzw. "dobrego cholesterolu", które w przypadku kobiet powinno wynosić powyżej 50 mg/dl.

Pozdrawiam