Wyniki badania poziomu glukozy i cholesterolu u 30-latki

Witam martwię się o moje wyniki mam 30 lat. Glukoza (L43) ­ 100 mg/dl 70 — 99 Cholesterol całkowity w surowicy (I99) ­ 221 mg/dl 120 — 200 Cholesterol HDL w surowicy (K01) 59 mg/dl 40 — 80 HDL % 27 % Triglicerydy w surowicy (O49) 103 mg/dl 40 — 150 Cholesterol LDL - wyliczany (K03) ­ 141 mg Morfologia (C55) EOS-6,7 jedynie mam podwyższone reszta ok. I nie wiem co dalej z tym mam zrobić. ·

Dzień dobry,

Stężenie glukozy wskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo i według wytycznych PTD jest wskazaniem do wykonania testu OGTT z 75 g glukozy (tzw. krzywa cukrowa). Podwyższone eoznofile mogą być wynikiem alergii lub chorób pasożytniczych. Najczęściej jednak występują u osób ze skłonnością do uczuleń. Proszę skontaktować się z lekarzem, który po zebraniu dokładnego wywiadu i badaniu zaleci dalsze postępowanie (cholesterol jest również za wysoki). Z pewnością konieczna będzie modyfikacja dotychczasowego trybu życia (np. zmiana diety, itd.)
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz