Wyniki badania poziomu glukozy na czczo a cukrzyca

Witam proszę o analizę moich wyników badań. Glukoza na czczo we krwi żylnej ; Glukoza( jedn. Si) 4,1 mmol/l; glukoza (jedn tradyc) 73 mg/d. Glukoza po 75g glukozy oznaczenie po 1h Glukoza ( jedn.Si)- 8,2 mmol/l, glukoza ( jedn. tradyc)- 148 mg/dl. Glukoza po 75 g oznaczenie po 2 h glukoza( jedn.Si) 8,4 mmol/l, glukoza (o) 152 md/d. Czy te wyniki świadcza o cukrzycy ?

Dzień dobry,

Wyniki wskazują na stan przedcukrzycowy - ma Pani nieprawidłową tolerancję glukozy. Po 2 h prawidłowe stężenie glikemii powinno wynosić < 140 mg/dl. Proszę skontaktować się z diabetologiem, który wyda Pani dodatkowe zalecenia, ew. zleci Pani dodatkowe badania, które należałoby wykonać.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz