Wyniki badania poziomu prolaktyny

W związku z wysokim poziomem prolaktyny, bez obciążenia - 1000 mIU/l, po obciążeniu - wzrost 6 razy, brałam Bromergon ( 2,5 mg) 1/2 tabletki przez 2 tygodnie, a następnie przez 2 tygodnie całą tabletkę. Po czym wykonałam ponowne badanie i mój obecny wynik to 3,48 ng/ml ( około 69 mIU/l). Jest to wynik poniżej normy. Chciałabym zapytać czy wskazane byłoby obniżenie dawki do 1/2 czy kontynuowanie 1 tabletki. Nie planuję zachodzić w ciążę. Wizytę u lekarza mam dopiero za 1,5 miesiąca.

Dzień dobry,

Takie rzeczy warto konsultować bezpośrednio ze swoim lekarzem, który zna Pani historię choroby i może Panią zbadać, ale biorąc pod uwagę dynamikę spadku stężenia PRL we krwi może Pani zredukować dawkę do 1/2 tabl./dobę. Oczywiście wskazana kontrola stężenia PRL przed wizytą u Pani lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz