Wyniki badania poziomu TSH 24-latki do analizy

Chcialabym poprosic o interpretacje wyników TSH 3cia generacja i FT 4 TSH 3-cia gen 4,170 ulU/ml (min 0,55 ; max 4,78) FT 4 9,50 pmol/l (min 7,86 ; max 14:41) Jestem kobieta, mam 24 lata, brak wczesniejszych problemow z tarczyca, badz hormonami. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Średnie TSH w Pani grupie wiekowej wynosi ok. 1,5. Jeśli dobrze się Pani czuje, to nie ma potrzeby poszerzania diagnostyki, czy wprowadzania leczenia. Jeśli planuje Pani ciążę lub ma Pani powiększoną tarczycę,to należy zastosować leczenie i dążyć do obniżenia stężenia TSH. TSH zalecane dla kobiet planujących ciążę wynosi < 2,5 (optymalnie ok. 1-1,5).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz