Wyniki badania prolaktyny i brak libido

moje wyniki prolaktyny PRL O MIN to 175,6 PRL 60 MIN PO MTC 5421 ulU/ml nie potrafię tego zinterpretować jestem w depresji i ciągłym rozdrażnieniu, moje libido wynosi 0 ; jak mam sobie pomóc bo nie mogę z sobą samą wytrzymać nie mówiąc o innych proszę o radę

Jeśli to faktycznie depresja (lub jej początki), to obniżenie libido jest objawem chorobowym. Podobnie jak rozdrażnienie, apatia, anhedonia, postrzeganie siebie, świata i przyszłości w negatywnym świetle, trudności w zmobilizowaniu się do codziennych aktywności (nawet tych najprostszych i najkonieczniejszych), trudności w koncentracji uwagi, płaczliwość.
Najlepszą metodą radzenia sobie jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który rozpisze farmakoterapię oraz rozpoczęcie psychoterapii, która pomoże poradzić sobie z objawami.

Dzień dobry!
Pani wyniki mieszczą się w normie, ale proszę to pokazać swojemu lekarzowi - ginekolog panią lepiej zna i może zaleci jakieś dodatkowe badanie . Pozdrawiam