Wyniki badania radiologicznego klatki piersiowej
prosze o interpretacje rtg klatki piersiowej:łuk aorty nieco wydłużony.Nieco obfitsze wnęki naczyniowe.Mam 53 lata,waga 67 kg wzrost 164 i cholesterol 249 całkowity po tabletkach Atorvox
53 LAT ponad rok temu
Kwasy tłuszczowe omega-3 a nadciśnienie tętnicze
Tłuszcze omega-3 korzystnie wpływają na naczynia krwionośne i poprawiają wartości lipidogramu. Dostarczanie odpowiedniej dawki tych tłuszczy może skutecznie wspomóc w walce z miażdżycą. Warto dowiedzieć się więcej o wpływie kwasów tłuszczowych omega-3 na spadek nadmiernie wysokiego ciśnienia.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam!
1. Wydłużony łuk aorty może mieć podłoże wrodzone lub nabyte. Najczęstszą przyczyną zmian nabytych jest miażdżyca.
2. Obfitsze wnęki naczyniowe to stan,w którym wnęki są nieco bardziej unaczynione niż fizjologicznie. Najczęściej jest to wynik lewokomorowej niewydolności krążenia.
3. Podany poziom cholesterolu jest znacznie za wysoki. Przede wszystkim proszę zatem zadbać o dietę. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów konieczna będzie modyfikacja dawki lub zmiana preparatu Atorvox na inny.