Mężczyzna , 30 lat Moje bad. rezon wykazało: tylno-boczna prawa przepukl jądra miażdż. krążka międzykr na poziomie L4/L5 zwężająca światło kanału kręgowego i prawego otworu międzykr. Niewielkiego stopnia wypuklina krążka międzykr. na poziomie L5/S1. Zniesienie lordozy w odcinku lędźwiowym kręgosł. Obniżenie i osłabienie sygn z krążków międzykr w odcinku L3/S1 świadczy o ich zwyrod. Z tym że to badanie miałem 10 lat temu a wtedy słowa lekarza: "musi się pan nauczyć z tym żyć". Teraz bóle się nasiliły.Co mam robic?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Migrena

Profilaktyczne leczenie migreny

Profilaktyczne leczenie migreny

Gdy ataki migreny zdarzają się bardzo często lub są wielodniowe, lekarz może zaproponować leczenie zapobiegawcze. Do niedawna było one zalecane, gdy chory miał więcej niż dwa napady w miesiącu lub ból był mocny i nie dawał się zwalczyć lekami albo też...