Wyniki badania RMI jamy brzusznej

Witam chciałabym się dowiedzieć, co oznacz taka wiadomość po badaniu RMI jamy brzusznej: w atroba bez zmian ogniskowych z obecnością kilku torbieli śr. ok. 5mm - mam 49 lat. Czy mam się niepokoić. Za szybką odpowież dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Uwidocznione torbiele są niewielkie, ale będą zapewne wymagały kontroli ultrasonograficznej co jakiś czas (6-12 miesięcy) czy się nie powiększają. Z reguły są zjawiskiem łagodnym. Radzę pokazać wynik lekarzowi zlecającemu, który rozpatrzy go także w oparciu o Pani objawy i stan ogólny.
Pozdrawiam