Wyniki badania rozwoju płodu

Długość FL płodu. W 11w0d dla 11tc 5d wg CRL wynosiło 5,4mm (usg nie pokazało jaki to przedział bo chyba kość była za krótka) reszta parametrów wskazywała na wiek 12w1d - 13w0d. W 20tc2d FL 33,40mm(20w3d), reszta parametrów 21-22w2d przy średnim wieku ciąży z usg 21w2d. W 31tc2d FL 60,47mm(31w3d), reszta parametrów 33-33w3d przy średnim wieku ciąży z usg 32w2d. Podejrzewam, że ciąża jest starsza o jakiś tydzień, niż wskazuje na to termin OM. Martwi mnie, że FL jest krótkie od samego początku.

Piotr Pilarski

Takie niewielkie różnice w oszacowywaniu wieku ciążowego są bez znaczenia.

Pozdrawiam.