Wyniki badania RTG klatki piersiowej

Witam, otrzymałem wyniki badania RTG klatki piersiowej o następującej treści: sylwetka serca nieposzerzona, zachyłki przeponowo-żebrowe wolne, płuca bez zagęszczeń miąższowych. Obie wnęki znacznie poszerzone i zagęszczone (w porównaniu do zdjęcia sprzed dwóch lat). Lekarz sugerował sarkoidozę, jednak ja się obawiam, że to może być nowotwór. Od pięciu lat nie palę papierosów. Występuje u mnie niewielka duszność wysiłkowa i sporadycznie suchy kaszel. Z góry dziękuję za komentarz do wyników

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez obejrzenia zdjęcia nie da się określić charakteru zmiany. Sugeruję kontrolne rtg za ok 6 miesięcy, ewentualnie TK.
Pozdrawiam