Wyniki badania stężenia D-dimerów a zakrzepica żył

Dzisiaj odebrałem wynik z badania d-dimerów. Wynosi 493,87. Mam żylaki. Dwa miesiące temu powstały skrzepy i brałem heparynę 80 w zastrzykach - 12 szt. żylaki na nodze zniknęły z powodu zaczopowania żyły. Wypadałoby się cieszyć... ale jest niepokój. Lekarz zalecił zbadanie d-dimerów i powiedział, że to rozwieje wątpliwości. Jednak nie rozwiało. Co robić dalej?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji konieczna jest dalsza diagnostyka, proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego / chirurga naczyniowego. Przede wszystkim należy ocenić naczynia kończyn dolnych w USG.