Wyniki badania tarczycy anty-TPO i TSH

dzien dobry mam jedno pytanie,wlasnie odebralam wynik z badan tarczycy i anty tpo mam 128,4 co to oznacza? ft4 jest w normie 1,20 i tsh rowniez w normie 2,830 ale niepokoi mnie to anty tpo. dziekuje za odpowiedz

Witam! Podwyższony poziom anty-TPO przy prawidłowym poziomie hormonów tarczycy nie ma znaczenia klinicznego. Świadczy jedynie o pewnej predyspozycji do powstania autoimmunologicznych chorób tarczycy w przyszłości.