Wyniki badania tarczycy u 35-latki

Wyniki badania tarczycy. Proszę o interpretację lekarza endokrynologa. Wyniki mieszczą się w normie, ale TSH jest stosunkowo niskie, gdy fT3 i fT4 są dokładnie po środku zakresu referencyjnego. TSH: 1.225 uIU/ml (zakres: 0.550-4.780), fT3: 3.27 pg/ml (zakres: 2.30-4.20) fT4: 1.35 ng/dl (zakres: 0.89-1.76) Z góry dziękuję za interpretacje inne wskazania, jak dalej się diagnozować (inne badania laboratoryjne), czy jest podejrzenie jakiejś choroby tarczycy.

Szanowna Pani,

Wynik są prawidłowe. Średnie TSH w Pani grupie wiekowej wśród osób zdrowych wynosi ok. 1,5, a więc niektóre osoby mają 1, a inne 2. Czynność hormonalna Pani tarczycy jest więc prawidłowa, więc nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Jeśli w Pani rodzinie ktoś miał guzki w tarczycy, to warto dodatkowo wykonać jeszcze usg tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz