Wyniki badania tarczycy w 6 miesiącu ciąży

Witam, jestem w 6 mies. ciąży. TSH w badaniach ogólnych krwi i moczu - 2,740mlU/l, zakres referencyjny: 0,27-4,2, kobiety ciężarne do 2,5. Przepisano lek Euthyrox 1 tab. na dzień. Po miesiącu moje dzisiejsze wyniki badań USG tarczycy: Prawy płat o wym: a-p 18 mm, poprzecznym 18 mm, podłużnym 43 mm. Echostruktura jednorodna. Cieśń: 3,6 mm. Lewy płat o wym: a-p 15 mm, poprzecznym 17 mm, podłużnym 51 mm. Echostruktura jednorodna. Czy dzieje się coś niedobrego??? Bardzo proszę o odp.

Lek. Krzysztof Szmyt

Wszystko wydaje się być w normie, jednak zalecam dalsze przyjmowanie Euthyroxu co najmniej do zakończenia ciąży oraz w połogu oraz raz 6-8 tyg kontrolę u endokrynologa i badanie TSH z krwi obwodowej.