Wyniki badania tętnic domózgowych

Proszę o intrepretacje wyników z badania tętnic domózgowych; tętnice domózgowe sa drożne z dyskretnie pogrubiałymi prawie normoechogenicznymi ścianami. Po za opuszkami ; CCA szer.6-6,8 mm(P-L)ICA szer.4,8, tętnice kręgowe szer.3.1-3.6 mm. Przepływ w ICA : V maks.=0,60m/s(P=L)przepływ w tt.kręgowych: Vmaks.=0.40m/s(P-L),wsk.RI=0.63(P=L

Witam serdecznie,

Sugeruję z wynikiem udać się do lekarza zlecającego badanie lub neurologa w celu konsultacji.

Pozdrawiam.

Usg tętnic domózgowych jest jedynie jednym z wielu badań dodatkowych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.