Wyniki badania TSH 15-latki do analizy

Witam! byłam odebrać wyniki mojej 15-letniej córki i poziom TSH 3-cia generacja wynosi 7,6 jestem niezapokojaona co może być przyczyną? Proszę o szybką odpowiedź Pozdrawiam!!!

Szanowna Pani,

Wygląda na to, że Pani córka ma niedoczynność tarczycy, którą należy leczyć. Nieleczona choroba u dziewczynek w tym wieku może miec wpływ na wiele aspektów jej życia, w tym na wyniki w nauce oraz spadek energii, senność w ciągu dnia, przybieranie na wadze, skłonność do depresjii itd. Warto przeprowadzić diagnostykę w kierunku choroby Hashimoto. Powinna Pani oznaczyć córce FT3 i FT4 - celem określenia jak głęboki jest niedobór hormonów tarczycy oraz antyTPO i aTG, aby ustalić etiologię choroby. Proszę zgłsić się do endokrynologa, który zapewne zleci jeszcze usg tarczycy. Po zastosowaniu leczenia ( na szczęście nie jest drogie i skomplikowane) córka poczuje się znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz