Wyniki badania TSH a wskazania do wizyty u endokrynologa

Witam, będąc u lekarza rodzinnego dostałam skierowanie na badanie TSH, gdyż Pani doktor stwierdziła, że mam pogrubioną szyję ... Obecnie jestem po odebraniu wyników i kolejnej wizycie u Pani doktor, która wyspisała mi skierowanie do endokronologa- uważa, że moje wyniki nie są najlepsze. Mam 2,86 uLU/ml więc mieszczę się w zakresie referencyjnym, który wynosi 0,30-4,00. Czy jest potrzeba wybrać się do endokrynologa? Czy moje wyniki są złe? Czekam na odpowiedź, z góry dziękuje. Monika

Witam,

Wynik TSH ma Pani prawidłowy. Jednak z uwagi na zaobserwowany przez Pani lekarza rodzinnego wzrost obwodu szyi warto wykonać sobie dodatkowe badania, takie jak np. usg tarczycy, które pozwoli ustalić wielkość gruczołu. W razie dużego wola obojętnego endokrynolog, jeśli zaistnieje taka konieczność zaproponuje Pani dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz