Wyniki badania USG jamy brzusznej

Witam, wyniki USG jamy brzusznej z sierpnia br: pęcherzyk żółciowy cienkościenny bez złogów, drogi żółc wewn i zewn wątrobowe nieposzerzone, wątroba normochegeniczna dł. 126mm bez zmian ognisk, nerki prawidł bez cech złogu i poszerzenia UKM, śledziona jednorodna 110x50mm. Od dwóch tyg czasami lekko pobolewa mnie (uciska) z lewej strony żeber, czasami tez z prawej, raz z przodu raz z tyłu na wysokości początku mostka ok 6-8 cm w lewo, punktowo. Martwie się czy to nie trzustka, pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Wynik badania usg jest jak najbardziej w normie, jeżeli chodzi o trzustkę to nie jest opisana, gdyż czasem nie udaje się jej uwidocznić w badaniu ultrasonograficznym. Żeby stwierdzić czy może mieć Pan problemy z trzustką potrzebny jest dokładniejszy wywiad, także proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam