Wyniki badania USG miednicy mniejszej

Czy mam powody do niepokoju? Wynik badania USG miednicy mniejszej. Trzon macicy w przodozgięciu o wymiarach 80x70 mm. Jama macicy pusta, endometrium 8 mm, homogenne, zarysy równe. Struktura mięśnia w całości niejednorodna, w ścianie przedniej widoczny jest obszar 13mm -mięśniak. Jajnik prawy 35x16mm, o prawidłowej strukturze i lokalizacji. Lewy niewidoczny w miejscu typowym. Za macicą widoczny jest hypoechogenny obszar 36x21mm - jajnik lewy? mięniak egzofityczny? Zatoka Douglasa bez płynu.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Wynik przedstawia występowania mięśniaka macicy, być może dwóch, należy uwidocznić obecność drugiego jajnika, czy była jakaś operacja?Co do grubości endometrium konieczne jest poznanie dodatkowych informacji takich jak: dzień cyklu w którym było wykonywane badanie, czy nadal Pani miesiączkuje, jeżeli nie to od kiedy, kiedy ostatnia miesiączka i przyjmowanie hormonalnej terapii zastępczej.