Wyniki badania USG tarczycy

Wyniki badania usg szyi;Tarczyca połozona prawidłowo,niepowiekszona.W prawym płacie zmiana ogniskowa hypoechogeniczna wielkosci 4,6x3,9 mm.W lewym płacie kilka zmian hypoechogenicznych do wielkosci 6mm.W dolnym biegunie lewego płata izoechogeniczny guzek z hypoechogeniczna otoczkawielkosci12x7mm.prawy płat objetosc 9,3ml,lewy obj 8,2ml. Cien szerokosci 4mm.Tarczyca o nieco obnizonej echogenicznosci. Prosze o odpowiedz czy to cos groznego ,czekam na wizyte u endokrynologa.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na podstawie obrazu USG dostanie Pani najprawdopodobniej skierowanie na biopsję tarczycy.
W badaniu obrazowym uwidoczniono nieprawidłowe zmiany ogniskowe, które wymagają weryfikacji histopatologicznej.
Dopiero na podstawie wyniku biopsji będzie można jednoznacznie określić czy zmiany te mają charakter łagodny czy złośliwy.
Od tego także zależy metoda leczenia.