Wyniki badania USG tarczycy a wskazania do przeprowadzenia biopsji

Czy takie wyniki usg tarczycy są powodem do niepokoju? Czy są wskazania do przeprowadzenia biopsji? "tarczyca niepowiększona o wyraźnych obrysach o niejednorodnej echogenicznosci - obustronnie w partiach obwodowych platow widoczne sa nieostro odgraniczone hypoechogeniczne obszary oraz widoczne sa takze drobne zmiany torbielowate. Miazsz o prawidlowym przeplywie. Wymiary lewy plat 14x13x38 mm, prawy 15x16x38 mm, ciesn 2,6mm. Wezly niepowiększone. " Badania TSH, fT3 i fT4 są w normie.

Nie ma powodu do niepokoju. Takie wyniki w zakresie USG tarczycy oraz poziomu hormonów nie wymagają biopsji ani leczenia. Oczywiście bezpośrednie decyzje w tej sprawie musi podjąć prowadzący endokrynolog.