Wyniki badania USG tarczycy u 18-latki

będąc na badaniu usg tarczycy lekarz ktory mi te badanie wykonywał w opisie napisał tarczyca dwupłatowa symetryczna mała prawisłowo unaczynoina w obrębie obu płatów uniewidoczniono pojedyncze skupiska tkanki o niejednorodnej echostrukturze obraz usg moze sugerowac proces autoimmunologiczny.nie uwidoczniono ewidentnych zmian ogniskowych płat prawy o wymiarach 1.40/1.30/3.90 Vpp=3.75cm cieśń o szerokości 0,30cm płat lewy o wymiarach 1.10/1.45/4.20cm co znaczy ten proces autoimmunologiczny

Witam Panią,

Obraz usg może sugerowaćzapalenie autoimmunologiczne tarczycy (np. chorobę Hashimoto, itd). Proszę oznaczyć sobie TSH oraz przeciwciała antyTPO i aTG. Jeżeli TSH będzie nieprawidłowe, konieczne będzie oznaczenie fT3 i fT4. Jeśli w badaniach będą nieprawidłowości, warto, aby udała się Pani do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz