Wyniki badania w kierunku CMV u 5-tygodniowego dziecka

Witam, w 31 tygodniu ciąży wykryto u mnie cytomegalię - dodatnia w klasach igg i igm (w 16 tyg obie klasy ujemne). Po urodzeniu córki, w 5 tyg wykonano jej w szpitalu zakaźnym usg główki, brzucha testy wątrobowe oraz test na cmv metoda PCR. Wlasnie otrzymałam wyniki, DNA CMV w krwi i ślinie ujemne, w moczu obecność wmateriału genetycznego w moczu - dodatni (niski poziom). Proszę o podpowiedź, co to oznacza.

Piotr Pilarski

Taki wynik oznacza wrodzone zakażenie CMV. Proszę stosować się do zaleceń lekarza.

Pozdrawiam.