Wyniki badania w kierunku cytomegalii w 22. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 22 tygodniu ciąży i dopiero po zmianie lekarza dostałam skierowanie na badanie cytomegalii. Dzisiaj otrzymałam wyniki i IGG jest dodatnie, a IGM ujemne. Wiem, że świadczy to o przebytej w przeszłości chorobie. Zastanawiam się tylko czy nie było to już w trakcie ciąży? Wynik dodatni jest <1,1 a mój wynik to 11,90. Co to oznacza?

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Kontakt z wirusem w przeszłości. Ujemne IgM świadcza o zachorowaniu przed ciążą i nie ma ryzyka dla dziecka.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez wykonania awidności przeciwciał nie można określić ich wieku. Proszę udać się do lekarza ginekologa. Sądzę że jeżeli nastąpiło by zakażenie w ciąży to także igm byłyby dodatnie