Wyniki badania w kierunku raka piersi

Moja babcia zachorowala na raka piersi. Niestety mieszkam w UK, dostalam wyniki e-mailem, ale nikt nie chce powiedziec dokladnie z jakim typem raka mamy do czynienia, lekarz kazal milczec i nie stresowac babci ( co jest dla mnie nie do pomyslenia). Nie potrafie odczytac tych wynikow, czy mogłabym liczyc na Pana pomoc? Rak NST G2 (3+2+1) naciekający skórę z owzodzeniem. W badaniu IHC: p63 (-), e-cadheryna (+) receptor estrogenowy (40), receptor progesteronowy (41) IHC ki-67 - 30%

Szczegóły winien podać lekarz prowadzący! Ja nie czuje sie upoważniony do udzielania informacji nt. choroby Pani Babci , bo nie wiem , czy ona sobie tego życzy!!! Poza tym , nie wiem , czy określenie "typu" raka - coś Pani pomoże!!! Sprawa wygląda na poważną!!! Pacjentka wymaga leczenia specjalistycznego! zż

Owrzodzenie skóry oznacza zaawansowaną chorobę. Pozostawiam bez komentarza decyzję o niemówieniu pacjentce o chorobie. Nie wypada mi tego komentować. Co do leczenia, włączona będzie odpowiednia terapia po wykluczeniu przerzutów. Nie znam wieku babci i nie wiem, czy otrzyma leczenie chemioterapeutyczne, czy hormonoterapię. O wszystkim zadecyduje konsylium znając badania obrazowe, stan pacjentki, pozostałe badania.