Wyniki badania wzorku i wskazania do noszenia soczewki na jedno oko

Witam bylem dzisiaj na badaniu wzroku odnosnie noszenia soczewek. Pani doktor po zbadaniu stwierdzila: prawe +0,5 cyl -0,75 os 160* lewe sfera powiedziala ,ze lewe oko nie wymaga korekcji jest min 0,25 ale traktuje jak 0,0. I mam nosic soczewke tylko na prawe oko. troche mnie to dziwi pol roku temu bylem u innegio specjalisty i wyszlo prawe: sfera , cyl -0,75 160* lewe: sfera, cyl -0,75 160* Na lewym oku nie mam juz astygmatyzmu?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy wzrok był badany komputerowo czy "ręcznie", proponuję udać się do lekarz okulisty i powiedzieć o rozbieżności wyników.