Wyniki badania z krwi na Helicobacter pyroli

Witam, odebrałam wyniki badania z krwi na Helicobacter Pylori. Normy badania 16-22: wynik pozytywny. U mnie wynik wyniósł >200! Co oznacza tak wysoki wskaźnik?

Witam serdecznie!
Badanie na H.pylori z krwi pozwala stwierdzić jedynie, czy miała Pani kiedyś kontakt z tą bakterią. Jeśli tak, to organizm produkuje przeciwko niej przeciwciała które pozostają we krwi przez lata. Wynik liczbowy nie ma tu istotnego znaczenia dla postępowania lekarskiego. Pani wynik wskazuje jedynie na to, że miała Pani kiedyś kontakt z tą bakterią, niewykluczone że obecnie ma pani infekcję h.pylori.

Badaniem, które mogłoby potwierdzić aktywne zakażenie jest test ureazowy, wykonywany na wycinkach z żołądka pobranych w trakcie gastroskopii. Pobranie wycinków jest niebolesne i bezpieczne.

Dalsze postępowanie pozostaje do decyzji Pani Lekarza Prowadzącego.