Wyniki bhcg a owulacja

Bylam ostatnio u ginekologa i robiac usg stwierdziz ze to albo torbiel albo cialko zolte i kazal zrobic beta hcg. Ostatni okres mialam 30.10 owulacje 13-14.11 21.11 zrobilam beta hcg i wyszla <1. Czy nie zrobilam jej za wczesnie? Od 7 dni mam temperature 37-37,5, fo trgo uderzenia goraca, bole podbrzusza i krzyza

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Beta hCG mogło zostać wykonane zbyt wcześnie (zależy od metody oznaczania w danym laboratorium). Wskazane powtórzenie badania w przyszłym tygodniu. Dla badania poziomu tego hormonu we krwi, dolna granica odstępu między potencjalnie prowadzącym do zapłodnienia stosunkiem a badaniem powinna wynieść minimum 8-10 dni.