Wyniki biopsji tarczycy i płaty komórek pęcherzykowych tarczycy bez cytologicznych cech złośliwości

Witam, ostatnio odebrałam wyniki biopsji. GrIII zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona. Płaty komórek pęcherzykowych tarczycy bez cytologicznych cech złośliwości. Obraz cytologiczny podobny do poprzedniego badania (GRII-zmiana łagodna). Widać pojedyncze płaty komórek w których stwierdza się dyskretne szczeliny śródjądrowe, jąderka. Mam pytanie, jak należy dalej postępować czy jest to już nowotwór, czy jest wskazanie do leczenia operacyjnego, dodam że guzek jest jeden o śr. 0,8 cm. Proszę o odp.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
zmiana nie wykazuje cech złośliwości, więc jeśli endokrynolog nie widzi potrzeby operowania wystarczy obserwacja.