Wyniki biopsji wycinku stercza

Witam, mój tata odebrał dziś wynik z biopsji wycinku stercza. PSA 9,67. Ca prostatae susp. Wynik badania: '597-płat prawy-wycinki igłowe dł nr1-0.6 cm, nr2-0,5cm nr3-0,5cm, nr4-0,5cm, nr5-1,3cm. '598-płat lewy-wycinki igłowe dł nr1-1cm, nr2-1,1cm, nr3-0,6cm, nr4-0,4cm, nr5-0,5cm. Mikroskopowo: rak gruczołowy nisko zróżnicowany gruczołu krokowego (Adenocarcinoma G3, Gleason 4 3). Nowotwór znajduje się w wycinku nr 1 (30% obj.) i nr 2 (10%) z płata lewego. Poza tym zanik prostaty. Proszę o możliwi

Lek. Artur Jeliński Urolog

Myssle ze pan tam powienie sam zrocic sie do urolga ktory go prowadzi dalsze leczanie trzeba omowic z pacientem w gre wchodzi radycalna prostatectomia albo RTg terapia

Wynik (chociaż przesłany częściowo) wskazuje na obecność raka prostaty!!! Konieczne leczenie onkologiczne w Gdańsku!!! zż