Wyniki BKS i RF a oczekiwanie na wizytę u reumatologa

BKS 36/48, RF 592.4 U/ml ,leu.13.9 ratunku,to moj mąż ma 58 lat,mieszkamy w Niemczech a domowy lekarz nawet okiem nie mrugnął...co robić,pomocy! ...Za tydzień ma wizytę u reumatologa...tydzień, to dla mnie bardzo długo.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Z jakąkolwiek diagnozą należy mimo wszystko poczekać do wizyty u reumatologa, leczenia wymaga Pani mąż, a nie same jego wyniki.
Podwyższony poziom RF świadczy najprawdopodobniej o reumatoidalnym zapaleniu stawów, ale podwyższony poziom tego autoprzeciwciała jest obserwowany także w innych schorzeniach reumatologicznych, w infekcjach, chorobach nowotworowych, dlatego z rozpoznaniem i rozpoczęciem leczenia należy poczekać do badania lekarskiego.