Ryzyko chorób u płodu w wynikach badań w 12 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w ciąży. Bardzo proszę o ocenę ryzyka chorób u dziecka po wykonaniu testu podwójnego. Oto wyniki: badanie wykonane w 12 t.c. 6 dni, wiek 34 lata ( za kilka dni skonczę 35). wolne b-HCG 0,885 MoM PAPP-A 1,068 MoM CRL 75 mm NT 2,0 mm kość nosowa obecna, trisomia 21 - ryzyko skorygowane 1:5747 ( ryzyko podstawowe 1:287); trisomia 18 - ryzyko skorygowane 1:14760 (r. podst. 1:738); trisomia 13 - ryzyko skorygowane <1:20000 (r. podst. 1:2305) Czy warto robić amniopunkcję?

Milena Lubowicz

Ryzyka skorygowane w Pani przypadku są dużo niższe niż podstawowe wynikające z wieku. Także szacowane ryzyko choroby dziecka jest bardzo niskie. A proszę pamiętać, że amniopunkcja wiążę się się z około 0,5% ryzykiem poronienia. Pozdrawiam