Wyniki ciśnienia krwi u 33-latka

witam od 6 dni mam cisnienie miedzy 128 a 130 na 89 do 95czy to jest duze cisnienie???mialam czasami ale 1,2 dni nigdy tyle tata ma nadcisnienie ktore leczy mama czasami ja mam 33 lata czy musze sie zaczac leczyc???jakie jest dobre w moim wieku??a tata jakie powinien miec prawidlowe 58 lat jest roznica wiekowa?dziekuje

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wartość 95 mmHg dla ciśnienia rozkurczowego jest nieprawidłowa. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.