Wyniki cytomegalii w 21. tygodniu ciąży

witam właśnie odebrałam wyniki cytomegalii jestem w 21 tyg ciąży bardzo niepokoją mnie wyniki badań wirus cytomegalii IgM - 1,810 index wirus cytomegalii IgM- obecne wirus cytomegalii IgG - 140, 000 U/ml wirus cytomegalii IgG - obecne z badań wychodzi że jestem zarażona bardzo boje się o swoje maleństwo bo wiem że wirus cytomegalii jest niebezpieczny w ciąży

Aleksander Ropielewski

Proszę skontaktować się z ginekologiem. Największe zagrożenie dla płodu występuje w pierwszym trymestrze ciąży. Konieczna ocena stanu dzi ecka w badaniu USG.

Nie zaleca się w ogóle robić tego badania w ciąży, ponieważ nic to nie zmienia. Nie ma leku przeciwko CMV. Niepotrzebnie tylko narażona jest pani na stres. To tak jakby obawiać się o ciążę po przeziębieniu.