Wyniki DHEA-S, progesteronu przy nadmiernym owłosieniu u 25-latki

Mam problem z nadmiernym owłosieniem.Miałam też problem z trądzikiem i wybrałam się do dermatologa.Doktor zauważyła mój problem z owłosieniem i wypisała mi skierowanie na badania, które wyszły następujacą: DHEA-S 8.39(1.77-9.99) 17OHprogesteron 1.96(0.2-0.9) Androstendion 23.75(2.62-10.83) Jaki lekarz mi pomoże? Ginekolog czy endokrynolog? Dodam, że byłam u obu i ginekolog odsyła mnie do endokrynologa, a ten z kolei do gin.Byłam nawet u gin-endokrynologa, ale nie mam PCOS to mi nie pomoże

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie najlepszym specjalistą będzie ginekolog-endokrynolog, jednak również endokrynolog powinien być w stanie pomóc w Pani przypadku i dziwi mnie, że nie podjął się leczenia.