Wyniki echa serca a możliwość ćwiczenia na siłowni

Podczas badania echo serca stwierdzono u mnie " Umiarkowana niedomykalność zastawki aortalnej. Łagodna niedomykalność zastawki mitralnej. Powiększona lewa komora..." Chciałbym zapytać czy w moim przypadku lekkie ćwiczenia z niedużymi ciężarami na siłowni mogę wykonywać? Jest to bardzo ważne dla mnie. Proszę o odpowiedź.

Witam,

Decyzję o podjęciu ćwiczeń na siłowni powinien podjąć kardiolog ponieważ on widzi jak wygląda funkcjonalność i ukrwienie Pańskiego serca, a w szczególności powiększonej lewej komory. Sam fakt, że jest ona powiększona powoduję, że serce wykonuje większą pracę. Ponadto nie wiem czy ma Pan zaburzenia rytmu serca. Niestety ćwiczenia siłowe na siłowni wiążą się ze zwiększaniem ciśnienia tętniczego ponieważ mało kto wie, że wykonując je z prawidłową techniką oddechową powodujemy, że nasz trening siłowy staje się treningiem wytrzymałościowym o charakterze prozdrowotnym - pod warunkiem, że nie zatrzymujemy wydychanego powietrza. Proponuję wykonać probe wysiłkową na bieżni, aby ocenić Pańską tolerancję wysiłkową.