Wyniki echa serca u 33-latka

Dzien dobry o to moje wyniki echa ale nic nie rozumiem... Aorta-pierscien-norma Aorta-opuszka-29 cm Aorta-wstępująca-30 cm lewy przedsionek-39 cm prawa komora-25 cm lewa komora-rozkurcz-51 cm lewa komora-skurcz-brak pomiaru przegroda miedzykomorowa-11 cm sciana tylna-10

wymiary jam serca prawidłowe, aczkolwiek grubość mięśnia lewej komory n a górnej granicy. Proszę sprawdzić czy nie ma Pan przypadkiem nadciśnienia tętniczego.